fbpx

Jeżeli upatrzyliśmy sobie nowe felgi, których cena jest zadziwiająco niska, powinniśmy się mocno zastanowić przed ich zakupem, gdyż najpewniej będziemy mieć do czynienia z tanią podróbką, a to, jak wiemy, nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego lepiej spróbować zregenerować stare obręcze kół, ponieważ m z powodzeniem można im przywrócić pierwotny wygląd, a nawet znacznie go polepszyć.

Jeśli chodzi o tunning jest raczej przystosowany do droższych modeli, ale jako amator w takich sprawach możesz spróbować wypolerować swoje felgi.

Nowe urządzenia, większa precyzja

Nowością dla większości warsztatów jest toczenie frontów, jeżeli oczywiście przetoczenie rantów felg jest łatwe do wykonania na zwyczajnej tokarce. Kiedy zechcemy stoczyć bezpiecznie całe fronty obręczy, będziemy potrzebowali specjalnego urządzenia sterowanego komputerowo. Jest to droga maszyna, ale działa z najwyższą precyzją.

Kompleksowa renowacja felg w Krakowie wiąże się właśnie z takim przetoczeniem. Musimy jednak pamiętać, że im lepszej jakości obręcz, tym efekt będzie bardziej zadowalający.

Jeżeli jednak jakieś felgi nie nadają się do czegoś takiego, bo w materiale pojawiły się pęcherzyki powietrza i pory, możemy je zwyczajnie pomalować.
Felgi, które poddaliśmy renowacji nie powinny mieć dużych uszkodzeń. Co, jeśli zaistniały małe uszczerbki rantów? Możemy je zawsze stoczyć lub zespawać. Kiedy jednak chodzi o skrzywioną felgę zaleca się zwyczajnie jej wyprostowanie.

Poważniejsze usterki wychodzą na jaw dopiero przy piaskowaniu. Dotyczą one głównie felg samochodów, które zostały sprowadzone przez handlarzy z zagranicy. Po wypiaskowaniu takiej felgi możemy dostrzec łuszczący się lakier, który jest efektem starości, bądź działania soli. Co niektórzy właściciele samochodów nie mają nawet pojęcia o tym, że jeżdżą na felgach, które zostały połączone dwoma różnymi spawami i w efekcie tego możemy mieć do czynienia z ich rozchodzeniem, a to zwykle doprowadza samochód kierowcy do nieszczęścia.

Jeśli chcesz naprawić uszkodzenia i/lub uatrakcyjnić wygląd swoich felg, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie 🙂 Szybko, solidnie i niedrogo – nr tel. 731 290 420.