fbpx

Coraz więcej ludzi posiada samochody, a co za tym idzie – coraz więcej ludzi zgłasza zapotrzebowanie na usługi związane z malowaniem proszkowym, zarówno felg, jak i innych części samochodu.

Większe zapotrzebowanie na samochody = większe zapotrzebowanie na farby proszkowe

Analizując wyniki raportu firmy Persistence Market Research, można śmiało wysnuć wniosek, że dla branży malowania proszkowego nadchodzą tłuste lata. W ostatnich latach istotnie wzrosła sprzedaż samochodów (o ok. 10 mln w ciągu 3 lat). Na rynku przodują Brazylia, Rosja, Indie i Chiny, gdzie w związku z polepszającym się stanem życia mieszkańców, najszybciej wzrasta sprzedaż aut. Również i w Polsce obserwuje się tendencje wzrostowe. Obejmują one nie tylko branżę stricte samochodową, ale również malarską, która notabene ściśle się z nią wiąże.

Farby proszkowe w regeneracji felg

Z uwagi na zaostrzone regulacje UE, dotyczące emisji lotnych związków organicznych, największa popularnością w obszarze regeneracji felg cieszą się farby proszkowe. Charakteryzują się one doskonałą prezencją, a dodatkowo wysoką wytrzymałością na korozję i różnego rodzaju uszkodzenia. Trend na malowanie proszkowe będzie się w najbliższych latach utrzymywał, a zakres jego wykorzystania będzie się stale poszerzał. To dla nas bardzo dobra wiadomość! Mam nadzieję, że coraz więcej osób dostrzeże korzyści, jakie płyną z tej technologii – zarówno dla środowiska, jak i dla kieszeni kierowcy 🙂

Poczytaj więcej: 4 powody, dla których warto wybrać malowanie proszkowe

naprawa felg Kraków