fbpx

Połączenie mniejszego tarcia i większej efektywności – oto sekret najnowszych na rynku farb proszkowych z linii Vestakeep od Evonik.

Czym charakteryzują się nowe farby proszkowe?

Farby proszkowe z linii Vestakeep zawiera cząsteczki o średniej średnicy od 5 do 110 µm. Wykonana z nich powłoka jest odporna na bardzo wysokie temperatury (do 250 stopni Celsjusza!), ponadto nie niszczeje wskutek abrazji czy uszkodzeń chemicznych. Proszek wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami trybologicznymi, co oznacza, że znacząco redukuje tarcie. Dzięki temu pomalowane nimi urządzenia pracują lepiej, skuteczniej, zużywają mniej paliwa, a do tego emitują mniej dwutlenku węgla do atmosfery! Co ważne ich żywotność i dobra kondycja jest znacząco wydłużona. Nowe farby mają zatem olbrzymie szanse, by sprawdzić się w branży przemysłowej.

Przeczytaj też o nowych szampańskich kolorach farb proszkowych

Jak wygląda sposób nakładania powłoki?

Malowanie proszkowe może się w tej sytuacji odbywać na 3 sposoby:
regeneracja felg1) proszek jest natryskiwany płomieniowo
2) nakładanie powłoki odbywa się z wykorzystaniem technologii elektrostatycznej,
3) aplikacja przyjmuje formę wodnej dyspersji.
Warto przy tym dodać, że wykorzystując technologię elektrostatyczną, uzyskamy grubość powłoki od 20 do 300 µm, zaś cieńsze warstwy powstaną w przypadku dyspersji wodnych.
Co ważne, nowe farby mogą być nakładane tylko w profesjonalnych zakładach, w których wykonuje się m. Kraków nie ma ich jeszcze w swojej ofercie, ponieważ wynalazek jest wciąż jeszcze nowością na rynku i nie ma szans, by spotkać go w Polsce. Ale z biegiem czasu, kto wie…Proszkowanie Kraków