fbpx

Uszkodzenia powstałe wskutek nierówności na drogach to w Polsce norma. Jednak czy w każdej sytuacji koszty związane z regeneracją felg i innymi naprawami kierowca musi pokrywać z własnej kieszeni?

Polskie drogi w opłakanym stanie

Według raportu GDDKiA, blisko 40% polskich dróg nadaje się do remontu. Prawie 15% została zaś zakwalifikowana do kategorii dróg w stanie krytycznym. Najcięższa sytuacja występuje w Wielkopolsce, gdzie w bardzo złym stanie jest prawie połowa dróg. Drogi te są jedną z przyczyn pojawiających się w samochodach awarii, np. skrzywienia felg, przez które kierowcy są narażeni na ponoszenie często niemałych kosztów regeneracji i innych napraw. Czy w takiej sytuacji mogą się oni starać o odszkodowanie?

Czy kierowca może liczyć na odzyskanie zwrot kosztów naprawy samochodu?

odszkodowanie za wypadek samochoduZgodnie z prawem, kierowca, którego auto uległo zniszczeniu w wyniku złej jakości drogi, może starać się o wypłacenie odszkodowania. Odpowiedzialność za zdarzenie ponosi wówczas zarządca drogi, na której doszło do wypadku. By uzyskać odszkodowanie, należy zawiadomić policję, a następnie zarządcę drogi, który powinien udostępnić dane ubezpieczyciela, gdzie należy złożyć dokumentację, dotyczącą wypadku i powstałych w jego wyniku uszkodzeń. Wskazane jest również dostarczenie zdjęć uszkodzenia, co pomoże w oszacowaniu straty.
Uzyskane w efekcie ubezpieczenie możesz przeznaczyć na regenerację felg i inne naprawy bez ponoszenia kosztów napraw z własnej kieszeni! Zapraszamy w tym celu do naszej malarni proszkowej w Krakowie!