fbpx

Kiedy dostrzeżesz, że z felgami w Twoim samochodzie coś zaczyna szwankować, prędzej czy później zaczniesz się również zastanawiać czy lepiej felgi wymienić na nowe, czy może spróbować je naprawić. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Regeneracja felg – wady i zalety

Kierowcy, którzy decydują się na regenerację felg, mogą liczyć na szereg korzyści, płynących z tego rozwiązania. Jakich? Jednym z najbardziej istotnych są koszty – naprawa uszkodzonych felg jest bowiem dużo tańsza niż zakup nowych elementów tego rodzaju w sklepie. W ostatnim artykule wspominaliśmy, że w przypadku samochodu ciężarowego, koszty naprawy mogą być nawet o 60% niższe w stosunku do kosztów, jakie niosłaby ze sobą wymiana felg na nowe.

regeneracja felgInną korzyścią, która płynie z regeneracji felg jest skuteczność tego zabiegu – felgi po regeneracji są bowiem wytrzymałe i dobrze się prezentują, dzięki czemu ich wygląd i funkcjonalność wcale nie różnią się od felg świeżo zakupionych w sklepie. Co więcej – mogą być nawet bardziej atrakcyjne, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju ozdobników, które sprawią, że Twoje auto wyróżni się na tle innych na ulicy.

Jeśli chodzi o minusy regeneracji felg jest ich stosunkowo niewiele, można jednak do nich zaliczyć to, że nie zawsze można ją zastosować do każdego rodzaju felg. Wszystko zależy od wielkości uszkodzenia materiału. Jeśli felga jest zbyt mocno skrzywiona, jej naprawa może być niemożliwa – wówczas pozostaje tylko wymiana. Żeby jednak ocenić, czy felga nadaje się do regeneracji, warto skorzystać z porady eksperta. W tym celu zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie, gdzie ocenimy wielkość uszkodzenia, a także zaproponujemy optymalną drogę naprawy. Zapraszamy!