fbpx

Regeneracja felg na mokro czy na sucho? Który ze sposobów należy wybrać, by cieszyć się wytrzymałymi i efektownymi felgami? Jedni są zwolennikami malowania tradycyjnego – na mokro, inni preferują technologię proszkową. O tym, która z tych metod sprzyja bardziej efektywnej regeneracji felg, opowiemy poniżej.

Regeneracja felg na mokro – czy warto?

Z wykorzystaniem tradycyjnych farb do pomalowania felg wiążą się problemy natury ekologicznej, jak i ekonomicznej. Farby te bowiem, z uwagi na dużą ilość lotnych związków organicznych, jaką emitują zatruwają atmosferę, a także nasze zdrowie. Dodatkowo, mimo że samo przeprowadzenie procesu malowania na mokro jest tańszy, to jednak suma summarum, wydaje się więcej kosztować – dlaczego? W związku z niższą wytrzymałością powłok malowanych na mokro, wymagają one częstszych poprawek, które wiążą się z dodatkowymi kosztami.

Regeneracja felg na sucho się opłaca

regeneracja felgZastosowanie technologii malowania proszkowego do regeneracji felg jest posunięciem korzystnym, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Mimo wysokich kosztów jednostkowych (farby proszkowe są nieco droższe), felgi pomalowane w ten sposób cieszą się dłuższą żywotnością i pełną funkcjonalnością. Są przy tym ekologiczne, gdyż nie uwalniają szkodliwych substancji do atmosfery. Warto dodać, że charakteryzują się wyjątkową prezencją – podczas regeneracji można bowiem zastosować specjalne efekty, których próbkę znajdziesz w galerii naszej krakowskiej lakierni proszkowej. Zapraszamy!