fbpx

W powszechnym użyciu jest określenie mianem felgi aluminiowej każdej felgi, która nie została wykonana ze stali. Jest to jednak błąd. O tym jaka jest różnica między felgą aluminiową a felgą z lekkich stopów dowiesz się z niniejszego artykułu.

Felgi z lekkich stopów – czym są?

Jednym z rodzajów felg z lekkich stopów są felgi magnezowe, które najczęściej są spotykane w sportach motoryzacyjnych. Są cenione przez wzgląd na swoją wytrzymałość i lepsze chłodzenie układu hamulcowego. Dodatkowo w porównaniu do felg aluminiowych są lżejsze i niestety dużo droższe, dlatego rzadko się po nie sięga. Felgi z lekkich stopów uzyskuje się w specjalny sposób przez niskociśnieniowe odlewanie całej obręczy lub poszczególnych jej elementów. Ich niska masa nieresorowana zwiększa komfort i stabilność jazdy, a do tego poprawia wydajność amortyzatorów.
Co ważne – dobrej jakości felgi aluminiowe oraz felgi z lekkiego stopu dużo trudniej uszkodzić i dużo łatwiej naprawić niż felgi stalowe. Jednak jeśli się przydarzy awaria, zawsze pozostaje regeneracja!

W razie uszkodzenia – regeneracja felg

regeneracja felg Kraków Regeneracja felg jest zalecana zarówno jeśli chodzi o felgi aluminiowe, jak i te z lekkich stropów. Kwestią, która kwalifikuje lub dyskwalifikuje je do procesu jest wielkość uszkodzenia, która nie zawsze pozwala na naprawę. Jeśli nie wiesz co począć ze swoją uszkodzoną felgą, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Nasi specjaliści przyjrzą się felgom dokładnie, proponując najlepszy sposób na uporanie się z towarzyszącym im uszkodzeniom.
Zapraszamy: Góra Libertowska 3, nr tel.: 731 290 420.