fbpx

Regeneracji potrzebują nie tylko felgi, o czym niejednokrotnie już pisaliśmy. Regeneracji powinniśmy poddać również te metalowe części, po których widać upływ czasu w postaci np. odpadającej farby.

W poszukiwaniu „bąbli”

Zanim wiosna rozgości się na dobre, wskazane jest, by odpowiednio przygotować na to swój ogród. Zacznijmy od przespacerowania się po okolicy domu i przejrzeniu wszystkich elementów metalowych, łącznie z barierkami, narzędziami i różnego rodzaju dekoracjami. W czasie oględzin warto zwrócić uwagę na to, czy ich powierzchnia się nie łuszczy lub czy nie pojawiają się na niej „bąble”, grzyby lub zardzewienia. Niektóre z tych defektów możesz usunąć sam – np. grzyb można usunąć za pomocą wybielacza. W przypadku zardzewienia części metalowych, warto udać się z nimi do ekspertów, którzy zrobią to fachowo i skutecznie.

Piaskowanie i malowanie proszkowe części ogrodowych

malowanie proszkowe w ogrodzieJak wygląda proces odnawiania elementów metalowych w naszej lakierni proszkowej w Krakowie? Zaczynamy od odpowiedniego przygotowania powierzchni, czyli od zeszlifowania i piaskowania, które pozwalają oczyścić dane elementy z wszelkich zanieczyszczeń i otłuszczeń. Kiedy już powierzchnia jest gładka i czysta, nakładamy na nią farbę – metodą elektrostatyczną (korona) lub elektrokinetyczną (tribo), po czym elementy są nagrzewane w specjalnym piecu do temperatury ok. 140-200 st. C. Uzyskana w ten sposób powłoka jest wytrzymała i odporna na korozję, a Ty możesz się cieszyć funkcjonalnym i esttetycznym sprzętem przez długie lata.

Zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie, by dokonać wszelkich niezbędnych ogrodowych renowacji 🙂