fbpx

Wielkanoc tuż-tuż. I choć pisanki, koszyczki czy inne świąteczne dekoracje nie kojarzą się z malowaniem proszkowym, to jednak jest kilka dekoracji, które można wykonać właśnie w tej technologii.

Stojaki na pisanki

Pomalowane wydmuszki jajek są bardzo delikatne, dlatego wymagają często dodatkowych podpórek, np. w postaci stalowych stojaków. Pokrycie ich powierzchni farbami proszkowymi uwolni element przed problemem korozji, pozwalając na zachowanie pełnej funkcjonalności i estetycznej prezencji co najmniej na kilka sezonów świątecznych z rzędu.

Świecznik wielkanocny

Świeczniki wielkanocne to świetna dekoracja, a także dobry pomysł na świąteczny prezent. Do ich przygotowania wykorzystuje się technologię cięcia laserowego, a ich powierzchnię pokrywa się farbami proszkowymi, które zapewniają ozdobie piękny wygląd na długo!

Metalowe zawieszki

Jajka, króliczki czy wiosenne kwiaty mogą być również wykonane z metalu i pełnić funkcję atrakcyjnych zawieszek, którymi można ozdobić dom na święta. Można je powiesić na wierzbowych gałązkach, ścianie lub w każdym innym dowolnym miejscu.

Jak widać, malowanie proszkowe znajduje swoje zastosowanie nie tylko w przypadku felg czy elementów metalowych prosto z warsztatu czy garażu. Z pomocą farb proszkowych można przygotować również piękne ozdoby wielkanocne, które udekorują dom na święta.

A z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy cały zespół naszej krakowskiej lakierni życzy Wam mile spędzonego czasu w gronie rodzinnym, smacznego jajka i samych pięknych ozdób dookoła! 🙂
wielkanoc