fbpx

W ostatnim artykule opisywaliśmy czym jest customizacja felg, wskazując na niesztampowe efekty wizualne, jakie można uzyskać, dzięki zastosowaniu różnych metod, np. hydrografiki. W tym artykule opowiemy o innym zabiegu, za sprawą którego jest możliwe uzyskanie niecodziennych efektów dekoracyjnych podczas regeneracji felg. Mowa tu o metalizacji próżniowej. Na czym polega i gdzie jeszcze znajduje zastosowanie? O tym poniżej.

Metalizacja próżniowa – wyższy poziom regeneracji felg

W obszarze regeneracji felg można się spotkać z wieloma zabiegami i procesami, których celem jest uzyskanie jak najbardziej wytrzymałej i funkcjonalnej felgi. Oprócz klasycznego prostowania, spawania, toczenia i malowania proszkowego, w warsztatach korzysta się również z tzw. metalizacji próżniowej. Jest to proces polegający na nałożeniu warstwy niklu na felgę. W efekcie powstaje felga wypolerowana na wysoki połysk, która dodatkowo wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na szkodliwe warunki atmosferyczne i różnego rodzaju uszkodzenia.

regeneracja w branży motoCo ciekawe, z metalizacji próżniowej korzysta się nie tylko w branży motoryzacyjnej i w regeneracji felg, ale również w innych dziedzinach przemysłu, takich jak: galanteria zdobnicza, -okucia szewskie kaletnicze, przemysł meblowy, produkcja opakowań kosmetyków, konstruowanie elementów sprzętów AGD, tworzenie ozdób trumiennych i choinkowych. Jest to metoda, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty wizualne, dzięki którym poddany jej działaniu element wyróżnia się spośród innych połyskliwym i dekoracyjnym wyglądem.