fbpx

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by felga uległa uszkodzeniu, czy wygięciu. W takiej sytuacji wyjścia są dwa: kosztowna wymiana lub tańsza alternatywa – regeneracja felg. To właśnie z uwagi na niższe koszty procesu, kierowcy decydują się na tę drugą opcję.W toku regeneracji, w wielu przypadkach należy skorzystać z usługi prostowania felg – jest to etap konieczny w sytuacji, gdy felga uległa skrzywieniu. Zanim dojdzie do realizacji procesu, wielu kierowców zadaje nam pytania, dotyczące jego przebiegu, kosztów i korzyści, jakie płyną z jego przeprowadzenia. Zebraliśmy 5 tych, które pojawiają się najczęściej wraz z odpowiedziami, które rozwieją przynajmniej część z Waszych wątpliwości.

1. Czy po wyprostowaniu felga jest idealnie prosta?

 

prostowanie felgiCelem zabiegu prostowania felgi jest doprowadzenie jej do pełnej funkcjonalności, jaką cieszyła się przed uszkodzeniem. Nie zawsze jednak udaje się nadać feldze idealnie prosty kształt – nie jest jednak istotny rant, a płaszczyzna, na której osadzona jest opona. Dzięki zabiegom w naszym zakładzie, felgi w 100% nadają się do bezpiecznej i komfortowej jazdy.

2. Czy można wyprostować felgę bez malowania?

Podczas prostowania zdarza się uszkodzić warstwę lakieru, znajdującą się na powierzchni. Jeśli jest to powierzchni z tyłu felgi, która i tak nie jest widoczna – jej wygląd nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak jest to powierzchnia z przodu – dokładamy wszelkich starań, by przywrócić jej pełną atrakcyjność wizualną, np. za pomocą malowania proszkowego.

3. Czy można wyprostować felgę „od ręki”?

O ile nie mamy kolejki czekających zleceń, jesteśmy w stanie przeprowadzić dla Ciebie prostowanie i regenerację felg od ręki. Wystarczy, że przyjdziesz do naszej lakierni proszkowej w Krakowie lub zadzwonisz, żeby się umówić: 731 290 420. W bezpośredniej rozmowie odpowiemy na każde Twoje pytanie czy wątpliwość. Zapraszamy!