fbpx

Regeneracja felg to skuteczny sposób, by podarować felgom w swoim aucie drugie życie, ponieważ po tym zabiegu felgi wyróżnia doskonała prezencja i niebywała wytrzymałość. By utrzymać te efekty na niezmienionym, wysokim poziomie, należy stosować odpowiednie metody pielęgnacji. Jakie? O nich poniżej.

Środki do mycia felg – jakie wybrać?

pielęgnacja felgIstnieje trzy rodzaje środków do pielęgnacji felg – kwaśne, zasadowe oraz o neutralnym PH. Który z nich wybrać, by skutecznie wyczyścić felgę bez obaw o jej uszkodzenie? Preparaty o zasadowym odczynie są nie najlepszym wyjściem – ich użycie grozi całkowitym zmyciem nawet najbardziej trwałej powłoki ochronnej. Jeśli zaś chodzi o preparaty kwasowe – nie da się ukryć, że są skuteczne, jednak mają jedną poważną wadę: narażają czyszczone elementy na korozję. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli odpowiednio zatroszczyć się o felgi, zarówno przed jak i po regeneracji są preparaty o odczynie obojętnym.

Pielęgnacja po regeneracji felg – jak to zrobić krok po kroku?

Jak już wspomnieliśmy, by skutecznie i bezpiecznie wyczyścić felgę, wskazane jest użycie neutralnego preparatu. Co dalej? Preparat należy nanieść na koło (nigdy gorące!), pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać wodą pod ciśnieniem. Następnie powierzchnię felgi warto pokryć np. woskiem, który jest odporny na działanie wysokich temperatur. Należy przy tym pamiętać, że warstwa z wosku nie utrzymuje się długo – warto powtarzać zabieg woskowania przy okazji każdego mycia, nie tylko tuż po regeneracji felg.