fbpx

Felgi to często jedna z najbrudniejszych części samochodu. Dzieje się tak ponieważ ta część samochodu jest najbardziej narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak opady czy płyn hamulcowy. Jest jednak sposób na to by, utrzymać je w dobrym stanie nawet przez długi czas po regeneracji felg. Tym sposobem jest odpowiednia impregnacja.

Dlaczego warto dbać o czystość felg?

Kierowcy, dla których wygląd felg nie ma znaczenia, prędzej czy później zmienią swój sposób myślenia. Czysta felga to bowiem nie tylko atrakcyjny element samochodu, „dodatek” do osobowości, ale również szansa na to, że element ten będzie dłużej sprawny i funkcjonalny, pozwalając zaoszczędzić kierowcy na ewentualnych naprawach. Jak zatem konserwować felgę? Jest na to kilka sposobów.

Impregnaty do pielęgnacji felg

Rynek obfituje w różnego rodzaju rozwiązania do impregnacji felg – najczęściej są to tradycyjne preparaty, takie jak opryskiwacz, który odtłuszcza felgi, chroniąc je przy typrostowanie felgm przed rdzą. Wśród sposobów na impregnację są również bardziej zaawansowane środki, takie jak nanopreparaty, które chronią przed wnikaniem brudu i innych zanieczyszczeń, a dodatkowo zabezpieczają przed działaniem soli, żółknięciem i plamami z oleju. Produkty takie wyróżnia wysoka wydajność, skuteczność i bardzo łatwa aplikacja.

A kiedy felga jest już na tyle wiekowa, że nawet nanopreparaty nie są w stanie poprawić jej jakości, jedynym wyjściem wydaje się być już tylko regeneracja felg. Kraków to jedno z miast, w którym możesz skorzystać ze skutecznych zabiegów piaskowania, toczenia, regeneracji felg oraz wszelkich innych zabiegów, które pomogą przywrócić felgom dawną świetność i blask. Polecamy odwiedzić nasz warsztat, który mieści się na ul. Góra Libertowska 3, gdzie zespół naszych doświadczonych pracowników regeneruje felgi na medal – zapraszamy!