fbpx

Regeneracja felg to skuteczny sposób, by naprawić lub odnowić stare felgi w samochodzie. By jak najdłużej utrzymać świetny efekt felg tuż po zabiegach renowacyjnych w lakierni, warto przestrzegać w swoim przydomowym warsztacie kilku podstawowych zasad pielęgnacji felg. Oto i one.

3 zasady skutecznej pielęgnacji felg samochodowych

 

pielęgnacja felgOto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio zadbać o felgi w swoim samochodzie. Dzięki nim wypielęgnujesz je bezpiecznie, skutecznie i bez ryzyka wystąpienia uszkodzeń.

1. Felga nie lubi kwasu

Podczas zabiegów konserwacyjnych używaj neutralnych środków, np. zwykłego szamponu samochodowego rozcieńczonego z wodą. Regularne mycie w ten sposób jest równie skuteczne co mycie za pomocą silnych środków, z tą jednak różnicą, że szampon nie uszkadza powierzchni felgi tak jak agresywne preparaty na bazie kwasów.

2. Częste mycie wydłuża życie

Do mycia felgi najlepiej jest używać myjki ciśnieniowej, która pozwala na dokładne umycie felgi, bez ryzyka uszkodzeń. Jedyne na co trzeba uważać, to felgi z odpryskami – mycie pod ciśnieniem może powodować odrywanie się płatów lakieru.

3. Zabezpieczanie przez woskowanie

Każdy kierowca powinien raz na jakiś czas nawoskować felgi. Dzięki temu zabiegowi felga zyskuje doskonałą ochronę przed opadami atmosferycznymi oraz przyleganiem zabrudzeń. Należy przy tym pamiętać o tym, by przed woskowaniem dokładnie wyczyścić i osuszyć woskowane elementy. By dobrze zabezpieczyć felgę, można również sięgnąć po specjalne impregnaty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji i regeneracji felg, zapraszamy do kontaktu! Nasz konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania pod numerem telefonu: 731 290 420, a nasi wykwalifikowani pracownicy udzielą Ci fachowych porad w naszej lakierni w Krakowie. Zapraszamy!