fbpx

Walka z korozją przypomina czasem walkę z wiatrakami. Choćbyś nie wiem jak kombinował, prędzej czy później i tak to zjawisko dopadnie Twój samochód. Istnieją jednak sposoby, by ten moment oddalić w czasie. Jakie to sposoby? Pisaliśmy już w jednym z artykułów o tym, jak pielęgnować felgi samochodowe. Niniejszy materiał jest uzupełniony o kilka zasad, które pomagają zapobiec szybkiemu rdzewieniu. Jakie to zasady? Czytaj dalej!

 

jak dbac o felgi1. Myj je neutralnym szamponem z wodą

Niektórzy stosują do mycia felg benzynę ekstrakcyjną, jednak może to prowadzić do ich matowienia, dlatego polecamy sięgnąć po zwykłe środki, takie jak neutralny szampon rozcieńczony z wodą. Regularne mycie felg przygotowanym w ten sposób płynem, pozwoli zachować je we wzorowym stanie, pomagając przy okazji w walce z korozją.

2. Stosuj chemiczne środki ochrony

Kolejnym krokiem w kierunku wydłużonej trwałości felg jest ich woskowanie, które chroni elementy przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych, utrudniając zarazem osadzanie się brudu.

3. Reaguj najszybciej jak się da

Podstawą w walce z korozją jest natychmiastowa reakcja po tym, kiedy dostrzeże się pierwsze oznaki rdzewienia felg. Im krócej zwlekasz z pójściem do warsztatu, tym większą masz szansę na odratowanie skorodowanego elementu.

4. Piaskowanie

Co zrobić z zardzewiałym elementem? Na pierwszy ogień, należy go poddać piaskowaniu – w ten sposób skutecznie zdejmuje się korozję z felgi. Należy jednak pamiętać o tym, że po zabiegu konieczne jest jej natychmiastowe zabezpieczenie.

5. Regeneracja felg – Kraków i jego oferta

Kiedy już sprawy zaszły za daleko, a korozja zajmuje coraz to większe połacie felgi, jedyny ratunek leży w regeneracji felg. Kraków to miasto, w którym nasi doświadczeni specjaliści pracują z takimi przypadkami niemal każdego dnia. Jeśli zatem masz problem z korozją na felgach – odwiedź nas na ul. Góra Libertowska 3 i pozwól nam uratować swoje felgi. Zapraszamy!