fbpx

Toczenie frontów to proces, dzięki któremu regeneracja felg przynosi jeszcze lepsze efekty. Poddane zabiegom elementy zyskują na elegancji, nie tracąc przy tym swoich wyjątkowych właściwości i wytrzymałości.

Toczenie frontów – co to takiego?

Toczenie frontów to proces, który odbywa się przy udziale specjalistycznych narzędzi i maszyn. Umożliwiają one precyzyjne i dokładne obrobienie frontu, dzięki czemu wszelkie wykrzywienia i deformacje zostają zupełnie zniwelowane. Dzięki temu element może być poddany kolejnym zabiegom w ramach regeneracji felg.

Jak przebiega proces toczenia CNC?

By obrobić skrzywioną felgę, umieszcza się ją w specjalnej tokarce, gdzie felga obraca się, a pomocnicze narzędzia wykonują dodatkowy ruch skrawający. Całość jest sterowana komputerowo, dzięki czemu jest możliwe wyjątkowo precyzyjne obrobienie rantu.

Ile trwa toczenie frontów?

Toczenia frontów ttoczenie frontówo proces czasochłonny – zazwyczaj trwa od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. Należy przy tym pamiętać, że jest to jeden z kilku zabiegów w ramach regeneracji felg. Oprócz toczenia, felga jest również poddawana prostowaniu, piaskowaniu i lakierowaniu, co wydłuża czas wykonania usługi.

Toczenie frontów… i co dalej?

Precyzyjne toczenie frontów to jednak nie wszystko. By felga odzyskała pierwotną sprawność i doskonałą prezencję, należy ją poddać dodatkowym zabiegom, takim jak piaskowanie czy malowanie proszkowe. Wszystkie te usługi możesz wykonać w jednym miejscu, jakim jest lakiernia proszkowa Stelco w Krakowie. Zapraszamy!