fbpx

Nawet jeśli Twój samochód jest świeżo po remoncie, a felgi tuż po regeneracji, auto nie będzie się prezentowało dobrze, jeśli w złym stanie są zaciski, bębny i tarcze hamulcowe. Na szczęście by przywrócić je do dobrego stanu, wcale nie potrzeba wiele. Kilka wskazówek, które pomogą Ci samodzielnie poprawić wygląd tych elementów, znajdziesz poniżej.

 Dnaprawa felg Krakówlaczego elementy zawieszenia i układu hamulcowego tak szybko korodują?

Części takie jak zaciski, bębny i tarcze hamulcowe, które pracują w okolicy kół, są narażone na trudne warunki niemal cały czas, będąc zalewane wodą, uderzane kamieniami, itp. Stąd elementy te bardzo szybko rdzewieją, co widać szczególnie wiosną, kiedy decydujemy się na wymianę opon.

Czy można regenerować części samochodowe samodzielnie?

Żaden kierowca nie lubi oddawać swojego samochodu do warsztatu na dłuższy okres – bardzo często traci na tym bowiem komfort życia całej rodziny. Czy jednak jest możliwe samodzielne przeprowadzenie regeneracji części samochodowych, takich jak tarcze hamulcowe? To zależy od stopnia zaawansowania umiejętności kierowcy. Nie każdy bowiem potrafi zdemontować hamulce, a potem rozkręcić je jeszcze na mniejsze części. Mniej zaawansowanym majsterkowiczom zaleca się malowanie proszkowe części bez demontażu części – choć malowanie w taki sposób nie będzie najbardziej dokładne, to jednak zapewnia osiągnięcie zadowalających efektów. A co, jeśli chcielibyśmy, żeby części były odnowione bez najmniejszej skazy?

Profesjonalna regeneracja w warsztacie

By przywrócić poszczególne elementy zawieszenia i układu hamulcowego do dawnej świetności, można skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu, w którym wykonuje się regenerację felg. W takich miejscach każda część jest poddawana precyzyjnemu, a także, w razie potrzeby, usługom, takim jak: toczenie frontów, spawanie, prostowanie, itp. Na koniec pozostaje wtedy już tylko malowanie proszkowe, które uchroni dany element przed widmem rdzewienia w przyszłości. Chcesz rozwiązać problem korozji części samochodowych? Zapraszamy na regenerację felg i innych elementów do naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Zapewniamy najwyższą jakość, efekty, które robią wrażenie, a do tego szybkie i sprawne realizowanie zleceń!