fbpx

Lato sprzyja wyjazdom urlopowym. Każdy, kto podróżuje samochodem na wakacje, powinien zastanowić się nad tym, który rodzaj felg jest najlepszy do jazdy latem? O tym opowiadamy w niniejszym materiale.

Felgi aluminiowe czy felgi stalowe?

felgiRodzaj felg ma znaczenie! To on m.in. decyduje o wysokości poniesionych kosztów zakupu, jak również o tym, jak Ci się będzie podróżowało. Które felgi wypadają w tym zestawieniu lepiej? Choć wydaje się z pozoru, że to felgi stalowe są tańsze, to jednak jeśli podsumujemy całkowite koszty montażu może się okazać zupełnie inaczej. Alufelgi są zazwyczaj sprzedawane z całym zestawem montażowym, do felg stalowych należy ów zestaw dokupić, co oprócz dodatkowych kosztów, generuje również dodatkowy wysiłek, czyli poszukiwania dodatkowych części. Felgi aluminiowe vs felgi stalowe 1:0.

Jeśli chodzi o koszty ewentualnych napraw i regeneracji felg, to choć w przypadku felg stalowych są one niższe, to jednak z pewnością będą się zdarzać częściej. Alufelgi są na tyle wytrzymałe, że naprawy często nie są konieczne lub zdarzają się sporadycznie. Felgi aluminiowe vs felgi stalowe 2:0.

Dodatkowym atutem felg z aluminium jest mniejsze obciążenie na elementy zawieszenia i cały układ jezdny pojazdu. Felga stalowa w rozmiarze 16 cali, waży przeciętnie 8 kg, zaś jej aluminiowy odpowiednik jest lżejszy nawet o 2 kg. Dzięki temu auto jest mniej narażone na uszkodzenia. Felgi aluminiowe vs felgi stalowe 3:0.

Felgi aluminiowe wykazują wyższą wytrzymałość niż felgi stalowe, mogą być przy tym dłużej eksploatowane. Dzięki nim układ jezdny samochodu nie jest obciążony, zabezpieczając przed ryzykiem kosztownych uszkodzeń. To one są najlepszym wyborem dla samochodów, którymi zamierzamy podróżować latem.