fbpx

Felgi to element samochodu, który jest wyjątkowo narażony na uszkodzenia, zabrudzenia, a nawet korozję. Trudności te są tym bardziej dotkliwe, im większą felga ma średnicę. Co zrobić, żeby polepszyć kondycję felg stalowych? O tym poniżej.

regeneracja felg w warsztacieRegeneracja felg stalowych krok po kroku

Rdza na feldze i odrapany lakier to dość częste zjawiska, z którymi borykają się wszyscy kierowcy. Co w takiej sytuacji zrobić? Oto 5 kroków:

1) oczyszczanie: w pierwszej kolejności powierzchnię należy pozbawić zabrudzeń powierzchnię części – robimy to najpierw papierem ściernym z grubymi ziarnami, a potem benzyną ekstrakcyjną, żeby odtłuścić powierzchnię,

2) podkład antykorozyjny: dzięki tej substancji, felga jest skutecznie zabezpieczana przed korozją,

3) malowanie: ostatni etap procesu to malowanie proszkowe, dzięki któremu felga zyskuje znakomitą wytrzymałość, a do tego wzorową prezencję.
Wystarczy te 3 kroki, by felga stalowa została skutecznie odnowiona. Najlepiej przeprowadzać ten proces w warsztacie – wtedy dopiero mamy pewność, że każdy etap zostanie wykonany profesjonalnie i skutecznie. Są jednak również sposoby, by zregenerować felgi samodzielnie.

Alternatywa dla regeneracji felg

Kierowcy, którzy z jakichś powodów nie chcą regenerować felg, nie stać ich też na wymianę, mogą skorzystać z trzeciej opcji, jaką jest zakup kołpaków lub zastosowanie gumy w spray’u. Produkty tego rodzaju szybko zamaskują niedoskonałości felg – należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie doraźne i nie zastąpi na dłuższą metę profesjonalnej regeneracji felg.