fbpx

Latem, zarówno pogoda, jak i okoliczności, takie jak np. urlop, sprzyjają zwiększonej dbałości o cztery kółka. W jaki sposób skutecznie zadbać o felgi? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym materiale.

Felgi idealne – co zrobić, by takie były?

Zabrudzone, zardzewiałe felgi wyglądają niezbyt ładnie, przez co nawet najbardziej wypucowane auto traci na prezencji. Każdy kierowca chciałby, żeby felgi w jego samochodzie były czyste, zadbane, wypolerowane i błyszczące. W toku eksploatacji samoistnie pogarsza się ich jakość, co od razu widać – w postaci zanieczyszczeń czy korozji. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić?

Sposób na piękne felgi

Felga zara lakierowana proszkowoPielęgnując felgi, warto pamiętać o tym, by unikać produktów z najniższej półki – w ich składzie znajdują się roztwory kwasów (np. siarkowego), przez co wywołują korozję elementów niepolakierowanych. Jeśli mimo tego zdecydujesz się z nich skorzystać, pamiętaj o tym, by po jego użyciu spłukać powierzchnię wodą. W sklepach znajdują się również preparaty zasadowe, które nie powodują korozji, ale zmywają powłoki ochronne, np., z wosku. Najskuteczniejszym preparatem do czyszczenia felgi jest produkt neutralny – są one niegroźne, zarówno dla samochodu, jak również dla domowników i zwierząt.

Jeśli wspomniane przez nas preparaty nie pomagają w poprawie wyglądu felg, zgłoś się do nas – zdiagnozujemy stan felg w Twoim aucie i doradzimy najlepszą drogę naprawy. Z efektami naszych dotychczasowych działań, możesz zapoznać się, oglądając naszą galerię. By dowiedzieć się szczegółów na temat ceny i czasu realizacji regeneracji felg, zadzwoń: 731 290 420 lub odwiedź nas w Krakowie, ul. Góra Libertowska 3. Do zobaczenia!