fbpx

Malowanie proszkowe to technologia, która świetnie sprawdza się jako technologia pokrycia elementów, takich jak felgi, łóżka, a nawet sanki. Warto jednak pamiętać, że jest to również metoda niezastąpiona podczas malowania części o ogromnych gabarytach, np. części samolotów, statków, itp.

Malowanie proszkowe do zadań specjalnych

malowanie proszkowe częsci samolotowychElementy o dużych gabarytach, takie jak wagony kolejowe, maszyny rolnicze, części samolotowe, itp. spełniają ważne funkcje, są jednak również mocno problematyczne. Nie lada trudnością w ich konstruowaniu i późniejszym eksploatowaniu jest próba pomalowania części, a także oklejenia lub zabezpieczenia ich powierzchni. Jak z tym wyzwaniem radzą sobie zajmujące się tym na co dzień przedsiębiorstwa? Część z nich sięga po tradycyjne sposoby, jak wsparcie drabiny, rusztowania, a także wykorzystanie podnośników nożycowych czy zwyżek hydraulicznych. Te uniwersalne urządzenia nie zawsze się jednak wystarczająco sprawdzają. Profesjonalnym rozwiązaniem, które najlepiej radzi sobie z zadaniami specjalnymi jest platforma lakiernicza.

Platforma lakiernicza – idealna do malowania dużych obiektów

Platforma lakiernicza to rozwiązanie dedykowane warsztatom, kabinom, śrutowniom i innym tego typu miejscom, które na co dzień zajmują się malowaniem proszkowym przedmiotów o dużych gabarytach. Dzięki swej konstrukcji umożliwiają przemieszczenie się operatora wzdłuż kabiny lakierniczej na wybranej wysokości, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Platforma pozwala na bezpieczne i skuteczne pomalowanie nawet największych elementów.