fbpx

Felga to jedna z częściej psujących się części samochodowych. Kierowcy nie zawsze zdają sobie sprawę z istnienia ich uszkodzeń. Jak je rozpoznać? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdiagnozować stan felg i zadecydować o ich ewentualnej regeneracji.

Po czym poznać krzywiznę felg?

prostowanie felgKrzywe felgi to prawdziwa zmora kierowców, zwłaszcza tych, którzy poruszają się na co dzień po polskich drogach. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, na czym cierpi całe zawieszenie auta, a także felgi. Po czym rozpoznać, że felga uległa skrzywieniu? Krzywizna nie zawsze jest widoczna gołym okiem. By ją zdiagnozować należy przyjrzeć się różnym elementom mechanicznym auta. Jeśli dostrzeżesz drgania karoserii, układu kierowniczego czy bicia pochodzące z kół to znak, że należy udać się do warsztatu na prostowanie felg.

Po czym poznać, że felga pękła?

Istnieją sytuacje, kiedy prostowanie nie pomaga, a felga dalej „kręci ósemki”. Oznacza to, że najprawdopodobniej felga uległa pęknięciu. Co w takiej sytuacji zrobić? Rozwiązanie zależy od rozmiaru pęknięcia. Jeśli uszkodzenie jest duże, najlepszym wyjściem jest wymiana felgi. Można również spróbować naprawić felgę – by sprawdzić, czy jest taka możliwość, należy się udać do eksperta, który oceni, czy warto podejmować próby renowacji. W takiej sytuacji naprawa polegałaby na zespawaniu felgi oraz ich regeneracji.

Spawanie i regeneracja felg – Kraków

Felgi w Twoim samochodzie dają niepokojące sygnały? Gdzie udać się po pomoc? Jeśli mieszkasz w Krakowie, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej, znajdującej się przy ul. Góra Libertowska 3. Nasi eksperci rzucą fachowym okiem na felgi, a potem dokonają wszelkich koniecznych napraw, byś mógł bezpiecznie poruszać się po drogach swoim samochodem. Najskuteczniejsza regeneracja felg w regionie. Zapraszamy!