fbpx

W ostatnim artykule poruszaliśmy temat uszkodzonych felg oraz symptomów, jakimi objawiają się najpopularniejsze problemy. Jednym ze sposobów ich rozwiązania, o jakim wspominaliśmy, było prostowanie felg. Na czym polega ten zabieg? Gdzie go najlepiej przeprowadzić? O tym poniżej.

Krzywa felga… i co dalej?

Zauważyłeś w swoim samochodzie niepokojące drgania karoserii lub układu kierowniczego? A może usłyszałeś dziwne bicia pochodzące z kół? Jeśli tak, to znak, że Twoje felgi potrzebują interwencji. Choć nie zawsze interwencja ta kończy się sukcesem, to istnieje duża szansa, że felga odzyska dawną świetność. Kluczem jest dobrze wyposażony warsztat, który przeprowadzi skuteczne prostowanie i regenerację felg.

Prostowanie felg – jak wygląda?

Do prostowania felg są wykorzystywane różne maszyny i urządzenia. Podstawą jest maszyna, do której wkłada się uszkodzoną część. Jest ona wyposażona w specjalne tłoki hydrauliczne i nakładki robocze. W czasie zabiegu prostowania felga zostaje podgrzana do bardzo wysokiej temperatury, co minimalizuje ryzyko jej pęknięcia, zwiększając tym samym szansę na skuteczną naprawę.

Co poza prostowaniem felg?

Wiele warsztatów poza prostowaniem felg, wykonuje również inne zabiegi z obszaru regeneracji felg, takie jak spawanie, toczenie frontów, itd. Jedną z często oferowanych usług jest również malowanie proszkowe, które pomaga uzyskać powłokę odporną gładką, równą i estetyczną, a do tego odporną na uszkodzenia mechaniczne i korozję.
prostowanie felg

Prostowanie felg – Kraków

Jeśli szukasz miejsca, w którym mógłbyś skutecznie i niedrogo wyprostować felgi, a także poddać je innym zabiegom z zakresu regeneracji felg i malowania proszkowego, zapraszamy do Krakowa na ul. Góra Libertowska 3. Nasi eksperci zajmą się Twoim samochodem po mistrzowsku!