fbpx

Spawanie felg to jeden z etapów regeneracji felg, którego przeprowadzenie jest niezbędne w sytuacji, kiedy felgi uległy pęknięciu. Jak wygląda wówczas proces przywracania ich do stanu używalności? O tym piszemy w naszym artykule.

Spawanie felg – skuteczny sposób na pękniętą felgę

Felgi to element mocno narażony na duże obciążenia nie tylko podczas bardziej dynamicznej jazdy, ale nawet podczas normalnego użytkowania samochodu. Czasem może się zdarzyć, że w pewnym momencie felga nie wytrzymuje napięcia i pęka… co wtedy? Oczywiście można kupić nową sztukę, ale to generuje sporo niepotrzebnych kosztów. Dlatego większość kierowców w tej krytycznej sytuacji zgłasza się do warsztatów, takich jak nasz. W naszej lakierni proszkowej posiadamy wysokiej jakości sprzęt spawalniczy, który pozwala sprawnie i skutecznie naprawić uszkodzoną felgę.

O czym pamiętać podczas spawania felg?

regeneracja felg w warsztacieW regeneracji felg za pomocą spawania bardzo ważne jest, by precyzyjnie określić materiał, z którego została wykonana felga. Dlaczego? Powód jest prosty – inaczej spawa się aluminium, a inaczej stal, dlatego najpierw musimy ustalić czy felga jest aluminiowa czy może stalowa – pozwala nam to dobrać najodpowiedniejszą metodę i określić temperaturę w której należy przeprowadzać spawanie. Należy przy tym pamiętać o tym, że w przypadku spawania felg aluminiowych bardzo ważne jest niedopuszczenie do powstania tlenku i pojawieniu się porów, co mogłoby osłabić spaw. Dzięki zachowaniu odpowiednich warunków spawania, pęknięcie felgi zostaje wyeliminowane, regenerowana część zyskuje dużą trwałość, a kierowca nabiera pewności, że będzie można ją bezpiecznie użytkować jeszcze przez długi czas.