fbpx

Felga to doskonale znana każdemu kierowcy część samochodu. Dzięki niej jest możliwa m.in. wentylacja układu hamulcowego. Jest to również element, który dekoruje auto, nadając mu często wyjątkowy charakter. Wydawać by się mogło, że na tym kończy się wachlarz zastosowań tej części. Nic bardziej mylnego! Kiedy felga jest uszkodzona w stopniu uniemożliwiającym jej dalsze użytkowanie zgodnie z tradycyjnym zastosowaniem, można ją wykorzystać do… Czytaj dalej!

Co można zrobić z uszkodzoną felgą?

felgiKiedy w wyniku wypadku lub niespodziewanej awarii, felga w Twoim samochodzie ulegnie uszkodzeniu, w pierwszej kolejności należy się zgłosić do zaufanego warsztatu, w którym część zostanie poddana profesjonalnym zabiegom regeneracji felg. Proces obejmuje, w zależności od stopnia uszkodzenia felgi, czynności takie jak:
– spawanie,
toczenie frontów,
prostowanie,
– malowanie proszkowe, itd.

Co jednak, jeśli zabiegi te nie pomogą przywrócić feldze danej kondycji i prezencji? Czy w takiej sytuacji konieczne jest wyrzucenie felgi do kosza?

Nietypowe zastosowanie zepsutej felgi

Jeśli felga nie nadaje się ani do regeneracji felg ani do jakiegokolwiek wykorzystania w samochodzie, możesz zrobić z niej… pufę! Na taki pomysł trafili już zwolennicy upcyclingu, czyli dawania drugiego życia zużytym przedmiotom. Z zużytych felg stalowych skonstruowali oni… dizajnerskie pufy! Takie nietypowe meble każdy może zrobić samodzielnie w domu – wystarczy tylko odrobina chęci, miękki materac i kilka podstawowych narzędzi. A więc… do dzieła! 😉