fbpx

Regeneracja felg jest jak wehikuł czasu – dzięki niej jesteś w stanie przywrócić starej feldze jej dawną kondycję i estetyczną prezencję. Na czym polega magia tego procesu? O tym dowiesz się z niniejszego materiału.

Regeneracja felg niejedno ma imię

Na regenerację felg składa się wiele czynności, które muszą zostać przeprowadzone dla osiągnięcia optymalnego efektu „nówki sztuki”. W warsztatach, takich jak nasza lakiernia proszkowa w Krakowie, zabiegi rozpoczynają się od analizy stanu regenerowanej części – to pozwala optymalnie opracować proces jej renowacji. W zależności od wielkości uszkodzenia, felga zostaje zatem poddana prostowaniu, spawaniu, toczeniu frontów i innym czynnościom, których celem jest przywrócenie feldze dawnej świetności.

Co po regeneracji felg?

Lakierowanie proszkowe aluminiowych felgOstatnim etapem regeneracji felg jest malowanie proszkowe. Pokrycie powierzchni części za pomocą tej technologii sprawi, że będzie się efektownie i estetycznie prezentować, ale przede wszystkim umożliwi uzyskanie felgi skutecznie zabezpieczonej przed korozją i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. By utrzymać efekt felgi-nówki sztuki jak najdłużej, zalecamy regularnie poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym. Podczas tych zabiegów należy pamiętać o tym, by dokładnie spłukiwać detergent wodą – większość z preparatów do czyszczenia felg to roztwory agresywnych kwasów i zasad, które pozostawione na powierzchni mogą skutkować korozją.

Jeśli będziesz pamiętać o tej jednej zasadzie, kolejna regeneracja felg nie nadejdzie prędko, a Ty będziesz się mógł cieszyć sprawnymi felgami jeszcze przez długi czas!