fbpx

Na rynku są dostępne różne rodzaje felg. Większości kierowców znany jest tradycyjny podział tych części na stalowe i aluminiowe. Nie wszyscy słyszeli o równie istotnym podziale na felgi skręcane i odlewane. Czym się różnią? Które z nich są bardziej urazogenne, przez co wymagają częstszych regeneracji? O tym dowiesz się z niniejszego artykułu. Czytaj dalej!
Regeneracja Felg

Felgi odlewane i felgi skręcane – charakterystyka

Felgi odlewane to standardowe produkty, które z pewnością najczęściej spotykasz na sklepowych półkach i w warsztatach. Ten model jest wykonywany seryjnie z wykorzystaniem określonych form. Znajduje się w większości aut z niższej i średniej półki. Nieco bardziej luksusowe są felgi skręcane – można je spotkać w autach sportowych i luksusowych. Ich parametry są zazwyczaj nietypowe – specjalnie dopasowywane do określonego samochodu i preferencji jego właściciela. Najważniejsze w ich produkcji jest to, by dało się je potem idealnie wyważyć, dlatego wykonuje się je z precyzyjnie odlanych ramion i obręczy.

Regeneracja felg skręcanych i odlewanych

Choć mogłoby się wydawać, że to felgi skręcane charakteryzuje niezawodna wytrzymałość i wysoka trwałość, nie zawsze tak jest. Mimo idealnego dopasowania do auta i idealnych parametrów jezdnych felgi te charakteryzują dość częste problemy z uszczelnieniem. Jeśli zaś chodzi o felgi odlewane – wyróżnia je wyższa wytrzymałość i odporność na trudne warunki jazdy. W ich przypadku potrzeba regeneracji felg może się pojawić rzadziej.

Tematu regeneracji nie da się jednak wyeliminować w całości – prędzej czy później przyjdzie na nią pora w przypadku każdego rodzaju felg. Co wówczas zrobić? Zapraszamy do lakierni proszkowej w Krakowie, gdzie naprawa i przywracanie dawnej kondycji felg przebiega szybko, sprawnie i skutecznie! Chcesz poznać więcej szczegółów? Zadzwoń: 731 290 420.