fbpx

Nawet najpiękniejsze ogrodzenie w którymś momencie zostanie zaatakowane przez korozję. Jest jednak sposób, by skutecznie wydłużyć okres świetnej prezencji i wytrzymałości jego elementów. Jaki to sposób? Chodzi oczywiście o malowanie proszkowe. Kraków i inne miasta Polski już dawno odkryły potencjał tej technologii.

Korozja nie wybiera, Ty możesz – postaw na malowanie proszkowe

Korozja to zjawisko, które atakuje znienacka, zwłaszcza, jeśli metalowy element zostanie wystawiony na działanie czynników zewnętrznych – a tego raczej nie da się uniknąć. Zmiany w postaci rdzewienia pojawiają się na skutek reakcji zachodzących między powierzchnią a otoczeniem. Efektem jest nie tylko nieestetyczna prezencja, ale również osłabiona struktura elementu, przez co łatwiej o jego uszkodzenia: wgniecenia, ułamania, itp. Jest na to jeden sposób: malowanie proszkowe. Dzięki niemu powierzchnia każdego metalowego elementu zostanie skutecznie zabezpieczona przed atakiem korozji, pozwalając na satysfakcjonujące korzystanie z niego przez długi czas.

Jakie są zalety ogrodzenia malowanego proszkowo?

malowane proszkowo ogrodzenieCzy warto pomalować ogrodzenie farbami proszkowymi? Na to pytanie odpowiadamy 4x TAK. Malowanie proszkowe umożliwia bowiem:

1) ekologiczne pokrycie powierzchni: bez obecności szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych,

2) skuteczna ochrona przed korozją, a co za tym idzie: wyższą wytrzymałość i dłuższą żywotność malowanych materiałów,

3) oszczędność pieniędzy i zasobów – dzięki wysokiej wytrzymałości powłok, nie trzeba ich często odnawiać. Dodatkowo malowanie proszkowe nie generuje dużych strat materiału i energii jak alternatywne metody,

4) atrakcyjne efekty wizualne, przekonaj się o nich sam, przeglądając naszą galerię TUTAJ.