fbpx

Jesień to nie tylko babie lato, zbiory plonów czy grabienie opadłych liści. Jesień jest przede wszystkim okresem przygotowań do niechybnie zbliżającej się zimy. W tym czasie należy zadbać m.in. o to, by odpowiednio okryć rośliny – tak, by nie przemarzły. To jednak nie wszystko, o co należy zadbać w ogrodzie. Jedną z czynności, którą warto w tym okresie podjąć, jest odpowiednie przygotowanie do zimy… mebli ogrodowych. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi malowanie proszkowe.

Metalowe meble ogrodowe – czy warto?

Jeśli meble z metalowymi elementami są najbardziej narażone na korozję, to czy warto je kupować? Nie ma co do tego wątpliwości, że jest to najlepszy wybór z punktu widzenia wytrzymałości i odporności na niekorzystne zjawiska. W porównaniu do mebli drewnianych, meble metalowe zdecydowanie dłużej pełnią swoje funkcje w ogrodzie – nawet mimo swej podatności na korozję. Co ważne – można jej zapobiec. W jaki sposób?

Malowanie proszkowe wydłuży „życie” mebli ogrodowych

meble ogrodowe malowane proszkowoFarby proszkowe to niezawodny sposób na estetyczne pokrycie powierzchni przy jednoczesnym zabezpieczeniu jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. korozja. Dzięki swojej dużej przyczepności, farby te pozwalają cieszyć się nienaganną powierzchnią mebli przez wiele lat – eliminują ryzyko pęknięć, nierówności i innych tego rodzaju problemów. Z tego względu, warto pomalować proszkowo meble ogrodowych przed zimą – taki zabieg uchroni je bowiem przed szkodliwym działaniem wilgoci, która nie tylko wpływa negatywnie na estetykę, ale również skraca żywotność akcesoriów.

Warto wiedzieć, że malowanie proszkowe sprawdza się nie tylko w przypadku mebli ogrodowych, ale również tych, które mamy w domu. Więcej na ten temat poczytasz w naszym artykule, który znajdziesz TUTAJ.