fbpx

Błędy popełniane w malowaniu proszkowym może mieć przykre konsekwencje. Jedną z nich jest pojawienie się skórki pomarańczowej. Jak się okazuje cellulit to nie tylko zmora kobiet…

Skórka pomarańczowa na powłoce proszkowej – jak powstaje?

skórka pomarańczowa na powłoce proszkowejCellulit na powłoce proszkowej objawia się powłoką, która jest chropowata. W jaki sposób powstaje taki defekt? Powodów może być kilka. Jednym z nich jest nieodpowiednie dobranie grubości powłoki, niedostosowanie parametrów pistoletu lub niedopilnowanie warunków ogrzewania elementu w piecu. Powodem pojawienia się skórki pomarańczowej może być również dobranie zlej jakości farby.

Jak uniknąć efektu skórki pomarańczowej?

By zapobiec występowaniu cellulitu na powłoce proszkowej, zalecane jest zwiększenie szybkości ogrzewania w piecu, dostosowanie parametrów pistoletu do tych, które zostały uwzględnione w karcie produktu oraz zadbanie o odpowiednie uziemienie. Dzięki przestrzeganiu tych zasad, pomalowane elementy nie będą posiadać nieestetycznych, chropowatych defektów.

Malowanie proszkowe bez defektów

By pomalować proszkowo dowolny element bez ryzyka popełnienia błędu objawiającego się m.in. w formie skórki pomarańczowej, zalecamy skorzystanie z usług profesjonalistów. Jeśli szukasz warsztatu specjalizującego się w malowaniu proszkowym w Krakowie, zapraszamy do Stelco. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej działalności, zapoznaj się z naszą ofertą lub obejrzyj galerię naszych realizacji. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego. Nasz numer telefonu: 731 290 490