fbpx

W ramach regeneracji felg prowadzone są różne działania, które mają na celu przywrócenie feldze dawnej świetności i estetycznej prezencji. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnych efektów, które zwiększają atrakcyjność elementu. Mowa tu np. o pigmentach metalicznych.

Pigmenty metaliczne na felgach to trudny biznes

Produkcja pigmentów metalicznych wiąże się z wysokim kosztem surowców, a poziom ich cen nieustannie się zmienia, co nie wpływa korzystnie na stabilność branży. Rynek musi być non stop monitorowany, by możliwa była jak najszybsza reakcja w sytuacji skoków cen. Kolejną trudnością dla producentów z branży jest konieczność dopasowania się do bardzo restrykcyjnych wymogów ekologicznych, które z czasem stają się coraz bardziej surowe. Jak wiadomo, wiąże się to z dodatkowymi nakładami pracy, pieniędzy oraz czasu.

Pigmenty metaliczne w przemyśle samochodowym

Liczne trudności nie zniechęcają jednak producentów. W przemyśle samochodowym obserwuje się coraz większe zainteresowanie stosowaniem pigmentów metalicznych. Dzięki nim jest możliwe uzyskanie niezwykle oryginalnego efektu, sprawiając, że części samochodowe nabierają zupełnie nowego charakteru.

Farba proszkowa + pigment metaliczny = duet idealny

regeneracja felgWarto zaznaczyć, że najlepsze efekty uzyskamy, łącząc pigment metaliczny z farbą proszkową. Dzięki takiemu połączeniu, zyskamy nie tylko powłokę efektowną, ale przede wszystkim wytrzymałą i odporną na szereg niekorzystnych czynników, wywołujących korozję itp. To dlatego malowanie proszkowe jest technologią coraz częściej wykorzystywaną w regeneracji felg i nie tylko. Dzięki niej felgi zyskują drugie życie na długi czas.