fbpx

Przywracanie felgom dawnej świetności i prezencji, czyli ich regeneracja, prędzej czy później będzie dotyczyć każdej felgi – zarówno tej z aluminium, jak i felgi ze stali.

Felgi aluminiowe vs felgi stalowe: wytrzymałość

felgiWbrew temu, co się mówi, felgi stalowe są bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia niż alufelgi. W związku z tym, potrzebują one regeneracji znacznie częściej niż ich aluminiowe konkurentki. Zaletą felg aluminiowych jest to, że podczas kolizji nie pękają, tylko ewentualnie odkształcają się. Dzięki temu podczas awarii powietrze z opony uchodzi wolniej, co sprawia, że kierowca nie jest narażony na gwałtowną zmianę toru jazdy. Można zatem powiedzieć, że felgi aluminiowe są bardziej bezpieczne i komfortowe. I choć wiele jest głosów, które negują używanie alufelg zimą, to jednak jeśli zadbamy o to, by pochodziły od dobrego producenta i były przygotowane do eksploatacji zimą – trudne warunki nie spowodują ich zniszczenia.

Regeneracja felg aluminiowych i stalowych

Jaka jest różnica między regenerowaniem alufelg a regeneracją felg stalowych? Trzeba przyznać, że regeneracja felg ze stali jest dużo łatwiejsza i mniej wymagająca niż w przypadku alufelg. Warto dodać, że jest to przy tym również zabieg, który w mniejszym stopniu nadwyręża domowy budżet. Bardziej wprawieni majsterkowicze mogą nawet spróbować zregenerować takie felgi samodzielnie – w przydomowym warsztacie. Bardziej zaawansowana regeneracja felg aluminiowych to już sprawa dla specjalistów. Gdzie można skorzystać z fachowych usług, takich jak regeneracja felg? Kraków wraz ze znajdującą się tu lakiernią proszkową to miejsce polecane przez kierowców. Pracujący tu eksperci zajmują się regeneracją felg aluminiowych oraz stalowych – szybko, profesjonalnie i niedrogo. Jeśli chcesz skorzystać z ich pomocy, zapraszamy na ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie!