fbpx

Piaskowanie jest technologią, której celem jest oczyszczenie powierzchni za pomocą silnego strumienia sprężonego powietrza z dodatkiem specjalnego ścierniwa. Przebieg procesu przebiega w sposób zbliżony do śrutowania.

Piaskowanie w pigułce

Obróbka strumieniowo ścierna jest prostą i skuteczną metodą czyszczenia powierzchni. Dzięki niej jest możliwe usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, otłuszczeń oraz nierówności z materiałów, takich jak drewno, metal, itp.

W procesie piaskowania wykorzystuje się sprężone powietrze z dodatkiem ścierniwa, które usuwa z powierzchni korozję, resztki lakieru i różne zniekształcenia. Funkcję ścierniwa pełnić mogą specjalnie rozdrobnione materiały, takie jak: śrut szkło, metal, szlaka miedziowa, itp.

Dzięki korzyściom, jakie niesie, technologia ta znajduje zastosowanie w czyszczeniu i szlifowaniu kostki brukowej, bram, ogrodzeń, pomników, fontann, a także elementów drewnianych, plastikowych, szklanych i wielu innych. Piaskowanie znajduje również zastosowanie w przypadku części samochodowych.

Piaskowanie części samochodowych

Piaskowanie StaliPiaskowanie jest technologią, która doskonale sprawdza się w procesie regeneracji felg. Dzięki oczyszczeniu felg z wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz oznak korozji, felgi mogą zostać poddane kolejnym czynnościom, z malowaniem proszkowym i efektami specjalnymi włącznie. Efektem prac są odnowione felgi o nienagannej prezencji oraz funkcjonalności.

Metoda czyszczenia powierzchni, jaką jest piaskowanie sprawdza się nie tylko w przypadku felg, ale również innych części samochodowych, takich jak karoseria, elementy silnika i inne.

Jeśli szukasz warsztatów, które przeprowadzą dla Ciebie piaskowanie, Kraków jest miastem, w którym znajdziesz pomoc. Zapraszamy do Stelco, przy ul. Góra Libertowska 3. zaopiekujemy się Twoim samochodem nie tylko przez piaskowanie, ale również malowanie, regenerację i wiele innych zabiegów, które pomogą Ci przywrócić częściom dawną świetność.