fbpx

Malowanie proszkowe to metoda, dzięki której uzyskasz jednolitą powłokę odporną na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz zjawiska, takie jak korozja. By osiągnięcie tego celu było możliwe, technologia wykorzystuje innowacyjne produkty, takie jak np. farby z odgazowywaczem.

Farby z efektem odgazowywania – co to takiego?

Farby, które mają zdolność odgazowywania znajdują szczególne zastosowanie do powierzchni, takich jak:

  • wykonany z aluminium, cynku lub z innych stopów metali odlew ciśnieniowy,
  • odlew siwy,
  • stal cynkowana ogniowo i inne porowate podłoża metaliczne.

Największym atutem farb z odgazowywaczem jest skuteczność w zapobieganiu problemom związanym z występowaniem bąbli, pęcherzy, kraterów i innych defektów powłok proszkowych. Dzięki tego rodzaju farbom, powierzchnia malowanych elementów charakteryzuje się zatem nienaganną prezencją.

Co warto wiedzieć o nakładaniu farb z odgazowywaczem?

Proszkowanie KrakówO czym pamiętać podczas nakładania farb z właściwością odgazywowania? Przede wszystkim dobrze wiedzieć, że nie należy w tym celu używać suchego odgazowywacza, który bywa dosypywany do farby proszkowej. Malowana powierzchnię warto w pierwszej kolejności odpowiednio przygotować, np. stosując piaskowanie lub szlifowanie. Kiedy powierzchnia będzie już gładka i odtłuszczona, należy stworzyć międzywarstwę złożoną z farby proszkowej z odgazowywaczem, a na koniec nałożyć lakier nawierzchniowy, czyli tradycyjną farbę proszkową.

Stosowanie farb z efektem odgazowywania pozwala uniknąć wielu problemów, umożliwiając przy tym uzyskanie świetnie powleczonej powierzchni.
Jeśli chcesz zastosować malowanie proszkowe w przypadku elementów wykonanych ze stali ocynkowanej ogniowo czy inne problematycznych materiałów, zapraszamy do skorzystania z usług lakierni proszkowej Stelco w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie i stale aktualizowana wiedza pozwala nam profesjonalnie i bezbłędnie kryć powierzchnie za pomocą farb proszkowych. Czekamy na Ciebie przy ul. Góra Libertowska 3 – do zobaczenia!