fbpx

Zastanawiasz się nad tym, którą z technologii malowania zastosować w przypadku felg, mebli ogrodowych lub innych metalowych (i nie tylko) elementów? Poniżej przedstawiamy 3 obszary, w których malowanie proszkowe bije tradycyjne farby na łopatki. Czytaj dalej!

Farby proszkowe są bardziej trwałe

Powłoki proszkowe charakteryzują się znacząco wyższą trwałością niż powierzchnie pokryte tradycyjnymi farbami ciekłymi. Jest to zasługa szeregu właściwości, jakimi wyróżniają się farby proszkowe. Zaliczyć do nich można między innymi wysoką odporność na ścieranie oraz korozję, dzięki którym powłoki dłużej zachowują nienaganną prezencję – bez żadnych defektów i niedoskonałości.

Malowanie proszkowe jest bardziej ekonomiczne

Dzięki temu, że powłoki proszkowe wykazują wyższą trwałość, szybko nie niszczeją, a to oznacza, że konieczność ponownego krycia powierzchni występuje po zdecydowanie dłuższym okresie niż w przypadku tradycyjnych farb ciekłych. Jest to zatem duża oszczędność – nie tylko materiału, ale również pieniędzy. Co więcej, w przypadku farb proszkowych, masz szansę odzyskać tę część farby, która odpadnie od malowanego elementu.

Farby proszkowe są ekologiczne

malowanie proszkowe krakowW porównaniu do farb ciekłych, farby proszkowe mają nikły wpływ na środowisko naturalne. Wykorzystując technologię malowania proszkowego, możesz być zatem pewien, że działasz na rzecz dobra naszej planety, nie powodując emisji szkodliwych związków organicznych do atmosfery, ani nie generując nadmiernej ilości odpadów. Warto przy tej okazji dodać, że farby proszkowe są również w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

To nie wszystkie zalety malowania proszkowego. Co ważne, dzięki tej technologii jest możliwe uzyskanie takich efektów wizualnych, o których w przypadku zwykłych farb można tylko marzyć. Warto korzystać z tej technologii zarówno w kryciu elementów metalowych, jak również tych, które są wykonane z innych materiałów.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi malowania proszkowego zapraszamy do Krakowa! Zapewniamy profesjonalną obsługę, a przede wszystkim super efekty! Przekonaj się sam, zajrzyj do naszej galerii, by obejrzeć nasze przykładowe realizacje.