fbpx

Pierwszy śnieg w tym sezonie już za nami, co zmotywowało wielu kierowców do wymiany opon. Nie jest to jednak jedyna zmiana, której powinni oni dokonać w tym okresie. O tym, dlaczego warto zająć się teraz również felgami piszemy poniżej.
felgi zima

Zima to wyzwanie dla felg

Sól na drogach, zaśnieżone i zabłocone drogi to nie lada wyzwanie dla każdej felgi. Zimowe warunki potrafią zniszczyć nawet najlepiej prezentującą się obręcz. Z tego względu wielu kierowców decyduje się w tym czasie na wymianę felg z aluminiowych na stalowe. Dlaczego? Głównym powodem takiej decyzji jest zazwyczaj cena sprzętu – felgi aluminiowe są droższe niż felgi stalowe. Nie wszyscy jednak zwracają uwagę na to, że choć stalówki są tańsze, to jednak ich regeneracja kosztuje zazwyczaj nieco więcej niż w przypadku alusów. Jak zatem odpowiedzieć na pytanie: „jakie felgi na zimę?”. Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy – decyzja należy do Ciebie. Niezależnie od tego, które z felg wybierzesz: stalowe czy aluminiowe, pamiętaj, by nie szaleć ze wzorami. Proste wzory znacząco ułatwiają konserwację.

A kiedy felga ulegnie uszkodzeniu – regeneracja felg!

Niezależnie od tego, jakie felgi wybierzesz na okres zimowych wojaży, może się przytrafić, że wszechobecna sól i mokra nawierzchnia je zniszczą. Co wtedy robić? Receptą na większość uszkodzeń jest profesjonalna regeneracja felg. Dzięki niej obręcz, którą spisywałeś już na straty dostaje drugie życie i służy Ci nienaganną prezencją i funkcjonalnością przez kolejne sezony. By tak się jednak stało, zalecamy odwiedzić najpierw naszą lakiernię w Krakowie. Po szczegółowej ocenie zniszczenia zaproponujemy Ci optymalną „terapię”, po której felgi odzyskają pierwotną świetność. Nie jedno widzieliśmy, nie jedno naprawiliśmy – można nam zaufać! 🙂 Zapraszamy do naszego warsztatu, który mieści się przy u. Góra Libertowska 3. Chcesz najpierw omówić z nami swój problem przez telefon? Zapraszamy do kontaktu: 731 290 490.