fbpx

Kaloryfery – zarówno te stalowe, jak i żeliwne, z czasem ulegają zniszczeniom, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetyczne odpryski. Co zrobić, by zapobiec postępowaniu zniszczeń? Jak przywrócić elementom doskonałą prezencję? Z pomocą przychodzi malowanie proszkowe, dzięki któremu Twój kaloryfer będzie wyglądał jak nowy… a nawet lepiej! Jak to możliwe? Czytaj dalej!

Malowanie proszkowe pomoże Ci odnowić kaloryfer

malowanie proszkowe kaloryferaZ biegiem czasu malowanie proszkowe coraz bardziej zyskuje na popularności, rodząc coraz większe zapotrzebowanie na farby proszkowe. Nie da się bowiem ukryć tego, że swoją jakością, ekologicznością i wytrzymałością znacząco przewyższają one tradycyjne farby rozpuszczalnikowe. Właśnie z tego względu, malowanie proszkowe jest strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór technologii odnawiania kaloryfera. Istnieje co najmniej 3 argumenty, potwierdzające tę tezę:

Malowanie proszkowe jest bezpieczne

Dzięki temu, że farby proszkowe są ekologiczne i nie emitują szkodliwych lotnych związków organicznych, mogą być używane w pomieszczeniach bez szkody dla zdrowia przebywających tu domowników.

Malowanie proszkowe zapewnia najlepsze efekty

Farby proszkowe charakteryzuje wysoka przyczepność, dzięki czemu skutecznie pokrywają malowaną powierzchnię. By uniknąć pojawienia się defektów powłoki, należy jednak zadbać o odpowiednie warunki nakładania farby.

Czytaj więcej: Co wolno, a czego nie wolno robić podczas malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe gwarantuje wysoką trwałość pomalowanego kaloryfera

Farby proszkowe wyróżnia znakomita odporność na korozję, dzięki czemu pokryta nimi powierzchnia nie niszczeje pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, zachowując estetyczny wygląd prze wiele lat.

Podsumowując, malowanie proszkowe to technologia, która idealnie nadaje się do odnowienia starych grzejnika. Zamiast kupować nowy, przyjdź do naszej lakierni proszkowej w Krakowie – sprawimy, że Twój kaloryfer będzie się prezentował lepiej niż w chwili zakupu. Zapraszamy!