fbpx

W naszym ostatnim artykule wspominaliśmy o zaletach technologii malowania proszkowego w kontekście odnawiania kaloryferów. W niniejszym artykule, chcielibyśmy pokrótce omówić krok po kroku przebieg tego procesu, który na co dzień przeprowadzamy w naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Miłej lektury!

Piaskowanie, szlifowanie, czyszczenie…

Podobnie jak w przypadku regeneracji felg, proces odnowy kaloryfera zaczynamy od przygotowania jego powierzchni. W tym celu należy sięgnąć po metody takie jak piaskowanie czy szlifowanie, które pomoże usunąć z elementu stare powłoki i nierówności. Po całym zabiegu konieczne jest również oczyszczenie powierzchni za pomocą środka odtłuszczającego, a następnie detergentu i wody. Podjęcie tych czynności pozwoli na doskonałe przygotowanie kaloryfera do dalszych zabiegów z gwarancją osiągnięcia najlepszych efektów podczas malowania.

…a na koniec malowanie proszkowe

malowanie proszkowe kaloryferaPo dokładnym oczyszczeniu powierzchni kaloryfera, nadchodzi czas na etap właściwy prac, czyli malowanie proszkowe. W tym celu fachowcy z naszej lakierni sięgają po profesjonalny sprzęt aplikacyjny, dbając przy tym o zachowaniu wszystkich koniecznych warunków, które zapewnią uzyskanie znakomitego efektu końcowego. Spośród bogatego wachlarza farb proszkowych, każdy może wybrać tę, która najbardziej spełnia jego oczekiwania – wybór jest naprawdę duży. Farby proszkowe są dostępne w wielu kolorach oraz z wieloma dodatkowymi efektami specjalnymi, dzięki którym możesz w efektowny sposób wykończyć swój kaloryfer.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat malowania proszkowego kaloryferów i nie tylko? Przyjdź do naszej lakierni w Krakowie znajdującej się przy ul. Góra Libertowska 3, a nasi fachowcy udzielą Ci wszelkich informacji. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej galerii, gdzie możliwości farb proszkowych obejrzysz na podstawie zdjęć pomalowanych felg.