fbpx

Pigment pozyskiwany ze starych, zużytych opon samochodowych posłuży do produkcji farb proszkowych AkzoNobel. Dzięki takiemu zabiegowi, malowanie proszkowe stanie się jeszcze bardziej ekologiczne niż do tej pory.

Nowy składnik farb proszkowych

Carbon Black to surowiec pozyskiwany przez firmę Black Bear z wiekowych opon samochodowych. To właśnie z tej substancji powstaje czarny pigment cradle-to-cradle, który posłuży producentom z AkzoNobel do tworzenia nowych farb proszkowych. Współpraca obu firm niesie wiele korzyści dla środowiska naturalnego:

  • produkcja farb emituje znacząco mniejszą ilość CO2 do atmosfery niż w przypadku tradycyjnych substancji,
  • zerowa emisja szkodliwych substancji do atmosfery podczas aplikacji farb,
  •  wsparcie utylizacji opon,
  • niegenerowanie nowych odpadów.

Jak donoszą firmy AkzoNobe i Black Bear – to nie koniec ich współpracy. Razem zamierzają dalej pracować nad poszerzeniem wachlarza zastosowań dla pigmentu carbon black.

Malowanie proszkowe coraz bardziej ekologiczne

Dzięki pojawieniu się nowego surowca w produkcji farb proszkowych, technologia malowania proszkowego staje się jeszcze bardziej ekologiczna. W naszych artykułach wspominaliśmy już niejednokrotnie, że farby proszkowe są w pełni bezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, stanowiąc znakomitą alternatywę dla tradycyjnych i, niestety, szkodliwych farb rozpuszczalnikowych. Nowy pigment wykorzystywany w produkcji farb dodatkowo wzmacnia ekologiczność produktu, przyczyniając się do większej ochrony środowiska naturalnego.
Więcej: Wpływ malowania proszkowego na środowisko

Zachęcamy do skorzystania z usług malowania proszkowego w naszej lakierniw Krakowie. Oferujemy profesjonalną i szybką obsługę, która zawsze owocuje znakomitymi efektami. Zapraszamy!