fbpx

Czy wiesz, że….nie w każdym kraju jazda na felgach aluminiowych po regeneracji jest dozwolona? O ile w Polsce nikt nie widzi w niej nic złego, o tyle za naszą zachodnią granicą jazda na alufelgach po naprawie jest niedopuszczalna.

Regeneracja felg w Polsce

naprawa felg KrakówJeśli chodzi o nasz rodzimy kraj, nie istnieją żadne przepisy prawne, które regulowałyby kwestię regeneracji felg. Jesteśmy znani w świecie z wysokiego poziomu fachowości w tym zakresie, oferując felgi po naprawie, które wyglądem i jakością niewiele odbiegają od swoich nowych odpowiedników. Takie cuda dzieją się m.in. w naszej lakierni proszkowej w Krakowie, gdzie od wielu lat poddajemy regeneracji gros felg aluminiowych i stalowych, wydłużając ich żywotność i doskonałą kondycję.

Czytaj więcej: Regeneracja felg w Krakowie

Regeneracja alufelg w Niemczech – przepisy

Niemcy to kraj, któremu możemy pozazdrościć zarówno wysokiej jakości dróg, jak również z wysokiej jakości felg aluminiowych. Od kilku lat nasz zachodni sąsiad przoduje również w kwestii restrykcyjności przepisów, dotyczących ich użytkowania. Zgodnie z niemieckimi przepisami, felgi ze stopów lekkich nie mogą być regenerowane. Jakakolwiek ingerencja w ich konstrukcję, taka jak prostowanie czy spawanie jest zabroniona, a felgi po naprawie nie mogą zostać dopuszczone do ruchu. Dodatkowo, felgi w samochodach poruszających się po niemieckich drogach muszą posiadać specjalne certyfikaty potwierdzające zgodność ich parametrów montażowych z wymaganiami danego pojazdu.

Czy takie przepisy to wyraz troski o bezpieczeństwo czy może przesadna ostrożność? Zarówno niemieckie federalne ministerstwo transportu, jak i przedstawiciele Związku Niemieckich Tunerów Aut uznało, że ich wprowadzenie w ojczyźnie Goethego było koniecznością.