fbpx

Już za niewiele ponad 2 miesiące odbędzie się jednak z największych w Europie imprez branżowych tego roku: PaintExpo 2018. Czego możemy się spodziewać po tegorocznej edycji? Poniżej prezentujemy Wam najważniejsze punkty wydarzenia.
Porównaj: Co przyniesie nam PaintExpo 2016?
Niezależnie od tego, z jaką technologią mamy do czynienia, lakiernicy na całym świecie cenią sobie technologie, które są maksymalnie wydajne, efektowne, a proces malowania jak najmniej ingeruje w środowisko naturalne. To właśnie rozwiązania tego typu zostaną prezentowane na najbliższych targach PaintExpo, które odbędą się w dniach 17-20 kwietnia 2018 w niemieckim Karlsruhe. Co będzie hitem tej edycji?

„Zielone” technologie w malowaniu proszkowym

Oczekiwania ekologiczne na świecie nieustannie rosną. Farba, oprócz doskonałych walorów funkcjonalnych i dekoracyjnych, musi być tez „zielona”, a proces malowania proszkowego ma wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Odpowiedzią na te oczekiwania mają być rozwiązania zaproponowane na tegorocznych targach w Karlsruhe.
Czytaj więcej: Wpływ malowania proszkowego na środowisko

Roboty do malowania proszkowego

Proszkowanie KrakówNa tegorocznych targach bardzo dużym zainteresowaniem będą się bez wątpienia cieszyły rozwiązania, które pomogą usprawnić proces malowania proszkowego. Do takich rozwiązań należy m.in. wprowadzenie robotów, które charakteryzują się wysoką powtarzalnością oraz efektywnością działań. Wiele dobrego do branży wniosą również systemy umożliwiające maksymalne wykorzystanie farby, nowe metody suszenia oraz systemy przenośnikowe.