fbpx

Są takie usterki w samochodzie, które jesteś w stanie naprawić samodzielnie w swoim przydomowym warsztacie. Są jednak i takie, w przypadku których bez wizyty w warsztacie się nie obejdzie. Do takich sytuacji należy uszkodzenie rantu czy wgniecenia, które naprawić można tylko w jeden sposób, jakim jest regeneracja felg i ich lakierowanie.

Regeneracja na własny rachunek

Każda eksploatowana przez lata felga ma pewne uchybienia, z którymi do pewnego momentu można radzić sobie samodzielnie. Mowa tu o takich usterkach, jak drobne rysy i otarcia. Przy odrobinie zdolności manualnych, można ją spolerować w przydomowym warsztacie. Jednak są takie przypadki, w których samo polerowanie nie wystarczy. Wówczas najlepszym wyjściem jest udanie się do warsztatu specjalizującego się w regeneracji felg i malowaniu proszkowym.

Profesjonalna regeneracja felg – kiedy?

regeneracja felg w warsztacieKiedy uszkodzenia stają się bardziej poważne, czyli kiedy pojawia się pęknięcie lub krzywizna, lepiej nie polegać na własnych umiejętnościach, tyko udać się z samochodem do warsztatu. Jednym z miejsc, w którym wykonuje się profesjonalną regenerację felg jest np. lakiernia proszkowa Stelco w Krakowie. Znajdują się tu profesjonalne i specjalistyczne urządzenia, które umożliwiają wyczyszczenie, wyprostowanie czy zespawanie felgi. Dzięki temu odzyskuje ona dawną sprawność i służy jeszcze przez długi czas. To jednak nie wszystko – w ramach regeneracji felg, możesz nadać swoim felgom niepowtarzalny wygląd, za sprawą farb o efektach specjalnych.

Czytaj więcej: Farby o efektach specjalnych