fbpx

Piaskowanie jest procesem obróbki, który znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i nie tylko. Dzięki niemu skutecznie odnowisz drzwi, felgi czy elementy wystroju wnętrz. Dlaczego warto korzystać z tej technologii? Poniżej prezentujemy podstawowe 3 korzyści, jakie z niej płyną.

Piaskowanie Stali1. Perfekcyjne czyszczenie
Piaskowanie jest technologią, która umożliwia dokładne wyczyszczenie powierzchni z resztek lakieru i farby. Pozwala również skutecznie pozbyć się rdzy, przygotowując powierzchnię do zabiegów malarskich.

2. Odtłuszczenie na medal
By element mógł zostać pomalowany, musi być do procesu malowania odpowiednio przygotowany. Pokrycie go farbą będzie możliwe tylko wtedy, gdy zostanie pozbawiony wszelkiego rodzaju otłuszczeń. Taki efekt gwarantuje przeprowadzenie procesu piaskowania.

3. Łatwiejsze malowanie
Piaskowanie stanowi nieocenioną pomoc w dotarciu do trudno dostępnych miejsc konstrukcji, np. zakrzywień i rogów, umożliwiając w ten sposób bardziej precyzyjne ich pomalowanie. Dzięki obróbce, malowanie przebiega też dużo sprawniej i szybciej – piaskowanie umożliwia bowiem optymalne wygładzenie i wyrównanie powierzchni, co sprawia, że farba idealnie ją kryje.

Szukasz miejsca, w którym przeprowadzisz idealne piaskowanie? Kraków jest miastem, w którym funkcjonuje firma Stelco – lakiernia proszkowa z wieloletnim doświadczeniem w obróbce strumieniowo-ściernej. Na co dzień korzystamy tu z profesjonalnego sprzętu do usuwania powłok oraz ze ścierniwa o różnej gradacji, co umożliwia nam uzyskiwanie zróżnicowanej powierzchni. Naszym atutem jest również szeroki zakres piaskowanych powierzchni: od elementów drewnianych aż po kamień (granit marmur). Zapraszamy!