fbpx

Ostatnie miesiące zaowocowały wzrostem cen surowców, które wymuszają również zmianę cen na wytwórcach farb proszkowych. Czy w związku z tym malowanie proszkowe stanie się mniej opłacalne? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym materiale.

malowanie proszkowe krakowRynek surowców w 2017 roku

Ilość surowców potrzebnych do produkcji farb proszkowych systematycznie maleje, skutkując podwyższeniem ich. W związku z tym już od jakiegoś czasu obserwujemy wyższe ceny tytanu, poliestrów i epoksydów. Na początku tego roku podrożały również pigmenty, a gwałtowny wzrost cen zanotowały epoksydy. Jak z tą sytuacją radzą sobie firmy związane z branżą malowania proszkowego?

Zobacz także: Z czego składają się farby proszkowe?

Podwyżki cen farb proszkowych

W związku z podwyżką cen surowców, wielu producentów farb proszkowych zmuszona została do podniesienia cen farb proszkowych. Jak tłumaczą – wzrost ten jest nieunikniony, jeśli firma chce zachować wysoką jakość produkcji, zapewniając klientom co najmniej taki sam poziom satysfakcji z zakupionych produktów. Czy mimo tej sytuacji, malowanie proszkowe nadal się opłaca?

Malowanie proszkowe wciąż się opłaca

Mimo wzrostu cen surowców, a co za tym idzie – podwyżek cen farb proszkowych, malowanie proszkowe wciąż pozostaje najbardziej opłacalną farbą malowania. Należy bowiem pamiętać, że w odróżnieniu od innych technologii zapewnia długotrwały efekt, doskonale zabezpieczając malowane materiały przed korozją. Malowanie proszkowe jest najbardziej wydajne, pozwalając na ponowne wykorzystanie proszku, który nie osiadł na krytej powierzchni. Nie można zapomnieć o bogatych walorach wizualnych metody oraz o jej przyjazności dla środowiska i zdrowia – malowanie proszkowe nie powoduje bowiem emisji szkodliwych substancji. Szereg korzyści, jakie niesie ze sobą ta technologia skutecznie niweluje problem rosnących cen surowców i farb proszkowych.

Czytaj również: Jak malować oszczędnie?