fbpx

Śnieg topnieje, temperatura rośnie, a każdy kierowca zaczyna już powoli myśleć o odesłaniu opon zimowych na „wiosenną emeryturę” (zobacz także: Jak przechowywać opony z felgami). Zanim jednak sprowadzisz letnie opony z „wakacji zimowych”, pamiętaj o tym, by je odpowiednio przygotować do użytkowania! Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Grunt to regeneracja felg

Regeneracja felg jest zabiegiem, który pozwoli Ci skutecznie odnowić stare i zaniedbane obręcze, przywracając im pierwotną świetność i znakomitą kondycję. To jednak nie wszystko. Dzięki zastosowaniu specjalnych farb, masz szansę nadać swoim oponom wyjątkowy wygląd, który wyróżni Twój samochód na tle innych aut na drodze. Dlatego, jeśli planujesz w najbliższym czasie wymianę opon, umów się najpierw na regenerację felg. Kraków to miasto, w którym funkcjonuje lakiernia proszkowa Stelco. To w tym miejscu od lat Krakowianie z powodzeniem odnawiają swoje felgi.

Po regeneracji wymiana opon jest łatwiejsza!

wymiana opon i felgPrzeprowadzona w krakowskiej lakierni proszkowej regeneracja ułatwi Ci odpowiednie przygotowanie do wymiany opon w swoim samochodzie. W jaki sposób? Jedną z najważniejszych kwestii, o których każdy kierowca powinien pamiętać przy okazji wymiany jest dokładne wyczyszczenie felgi przed zamontowaniem opony. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia mogą bowiem prowadzić do uchodzenia z koła powietrza, co negatywnie odbija się później na bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Wypielęgnowana felga po regeneracji gwarantuje pomyślny montaż. Warto jednak pamiętać o tym, by krawędź ogumienia zabezpieczyć specjalnym smarem, który uszczelni połączenie z obręczą.