fbpx

O regeneracji felg na wiosnę pisaliśmy już w jednym z naszych ostatnich artykułów. Nie da się ukryć, że jest to temat na topie, a rosnące temperatury sprzyjają przeprowadzaniu tego rodzaju zabiegów. Jak jednak utrzymać efekty odnawiania i upiększania obręczy na dłużej? Jak dbać o felgi, by cieszyły nienaganną prezencją na długo po opuszczeniu lakierni proszkowej? O tym piszemy poniżej.

3 zasady pielęgnacji felg po regeneracji

regeneracja felg wiosnaJak utrzymać felgi w doskonałym stanie przez długi czas?

1) Oczyszczenie z brudu
Po pierwsze należy dbać o ich regularne czyszczenie z brudu. W tym celu warto używać myjek wysokociśnieniowych lub węża zapewniającego duże ciśnienie wody. Taka kąpiel jest podstawą dalszych dwóch kroków pielęgnacyjnych, które przebiegają w oparciu o specjalistyczne środki.

2) Nałożenie środków pielęgnacyjnych
Należy przy tym pamiętać o tym, by środki te nie bazowały na kwasach, które działają niszcząco nie tylko na obręcze, ale również na zdrowie człowieka.

3) Nałożenie środków ochronnych
Ostatnim, trzecim, krokiem do czystych i lśniących felg jest nałożenie środka ochronnego oraz spłukanie całości wodą. W razie występowania plam smoły – warto sięgnąć po specjalistyczne środki, a w przypadku felg chromowanych zabiegi zakończyć należy nałożeniem specjalnej pasty.

Pamiętajmy o tym, by czyszczenie nie powinno odbywać się na rozgrzanych felgach. W przeciwnym wypadku istnieje zagrożenie, że detergent pozostawi na powierzchni obręczy plamy, które będzie nam bardzo trudno usunąć.

Szukasz porad w pielęgnacji felg po regeneracji, a może chciałbyś znaleźć miejsce, w którym przeprowadzisz profesjonalną regenerację felg? Kraków zaprasza! 🙂 Lakiernia proszkowa Stelco przy ul. Góra Libertowska 3 od lat specjalizuje się odnawianiu felg, piaskowaniu i malowaniu proszkowym. Zapraszamy!