fbpx

O nowościach w malowaniu proszkowym już w tym roku pisaliśmy TU. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla nas ta innowacyjna branża. Rynek opanowuje bowiem szczególny rodzaj farb proszkowych, jakim są farby bondowane produkowane w nowoczesnej technologii bondingu. Czym są i na czym polega ich fenomen? O tym piszemy poniżej.

malowanie proszkowe krakowFarby bondowane, czyli jakie?

Farby proszkowe, zwane bondowanymi, powstają poprzez połączenie pigmentów metalicznych z cząstkami farb proszkowych w kontrolowanej temperaturze. W efekcie powstają farby, obok których nie można przejść obojętnie. Farby te zachwycają wspaniałymi odcieniami, głębią koloru i metalicznymi efektami specjalnymi.

Czytaj także: Specyfika metalicznych farb proszkowych

Jakie są zalety farb bondowanych?

Oprócz wspomnianych wyżej korzyści, które przejawiają się wyjątkowymi efektami wizualnymi, wspomnieć należy również o innych zaletach farb bondowanych. Należy zaznaczyć, że farby te wyróżnia znacznie wyższa odporność na promieniowanie UV, a do tego większa łatwość użycia: farby te są bowiem bardziej stabilne od farb mieszanych na sucho.

Najnowsze farby bondowane – co je wyróżnia?

Farby bondowane najnowszej technologii są produkowane według nowatorskich zasad technologii bondingu. Dzięki temu można je stosować na blachach stalowych, profilach aluminiowych, a także elementach oświetlenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Zanim innowacyjne farby bondowane na stałe zagoszczą w repertuarze lakierni proszkowych w Krakowie, zachęcamy do skorzystania z krycia powierzchni równie efektownymi farbami metalicznymi!

Czytaj więcej: Aplikacja metalicznych farb proszkowych