fbpx

Wszyscy ci, którzy mają za sobą doświadczenie wymiany felg wiedzą, że… rozmiar ma znaczenie. Jest on tym bardziej istotny, kiedy decydujemy się na zakup felg innych niż oryginalne. W takiej sytuacji może się bowiem okazać, że nabyta w sklepie obręcz ma nie do końca pasujący otwór na piastę. Co wtedy zrobić? Najlepszym wyjściem jest zaopatrzenie się w pierścień centrujący. Jak dokonać właściwego wyboru i zakupić optymalnie dopasowany pierścień? O tym piszemy poniżej.

wymiana felg Czym jest pierścień centrujący?

Pierścień centrujący to nic innego, jak element umożliwiający skorygowanie różnic między otworem w obręczy a piastą. Dzięki niemu jest możliwe sprawne założenie felgi na piastę w taki sposób, by otwory montażowe ulokowane były w osi otworów. Po pomyślnie ukończonym montażu, misję pierścienia centrującego można uznać za spełnioną. Od tej pory bowiem za utrzymanie felgi na piaście odpowiadają już śruby montażowe.

Konstrukcja pierścienia mocującego

Najskuteczniejsze i najtańsze pierścienie mocujące są elementami wykonanymi z plastiku. Na rynku spotkać się można również z pierścieniami metalowymi, które cechuje co prawda wysoka wytrzymałość, jednak w ich przypadku bardzo łatwo jednak o wystąpienie zjawiska „zapiekania”, co skutkuje dużymi trudnościami w zdejmowaniu obręczy.

Jak wybrać idealny pierścień centrujący?

Wzór na wybór idealnego pierścienia centrującego jest prosty: wystarczy, by jego średnica odpowiadała średnicy otworu w feldze, a jego obwód wewnętrzny pokrywał się z obwodem piasty koła. Podczas zakupu wystarczy podać sprzedawcy markę swojego auta, a także jego model i rocznik, a on dobierze już dla nas pierścień centrujący skrojony na miarę.

Jeśli póki co nie planujesz zakupu nowych felg i pierścieni centrujących, w każdej chwili możesz odnowić swoje obręcze za pomocą skutecznego zabiegu, jakim jest regeneracja felg. Jak to zrobić? Skontaktuj się z naszymi specjalistami w Krakowie i umów się na dogodny termin: 731 290 490. Z pomocą doświadczenia i specjalistycznych maszyn jesteśmy w stanie naprawić i uatrakcyjnić niemal każdą obręcz! Serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu przy ul. Góra Libertowska 3.