fbpx

Słyszeliście kiedyś o śrubach antykradzieżowych, które montuje się na felgach aluminiowych? To rozwiązanie jest nieocenionym orężem w walce ze złodziejami, ofiarą których padają obręcze – szczególnie te najbardziej oryginalne.

Felgi aluminiowe mają coraz większe „wzięcie”

Dzięki temu, że felgi aluminiowe są dużo tańsze od swoich stalowych odpowiedników, cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kierowców. Cena nie jest jedynym kryterium, które decyduje o wyborze popularnych alusów. Warto podkreślić, że kierowcy stawiają na felgi aluminiowe ze względów estetycznych. Faktem jest, że alusy nadają samochodowi niepowtarzalny styl i szyk, wzbudzając podziw i zazdrość innych kierowców. Dodatkowo, podczas zabiegu regeneracji felg, możesz je ubogacić o efekty specjalne, takie jak efekt krokodylej skóry czy refleksy świetlne w kolorach tęczy.

Czytaj więcej: Malowanie proszkowe z kameleonem i krokodylem w tle

kolekcja felgEfektowne felgi aluminiowe – łakomy kąsek dla złodziei

Im ładniej prezentują się felgi w samochodzie, tym bardziej łapczywie spoglądają nań złodzieje. Istnieje jednak sposób, by zapobiec ewentualnym kradzieżom. Mowa tu o specjalnych śrubach antykradzieżowych, zwanych również śrubami zabezpieczającymi. Zestaw składa się z czterech śrub oraz z nasadki do klucza, która służy do odkręcenia. Co ważne, śruby nie da się odkręcić zwykłym kluczem, co dodatkowo zwiększa poziom zabezpieczenia przed kradzieżą.

Jak dobrać śruby zabezpieczające do felg?

By śruby antykradzieżowe dobrze spełniały swoje funkcje, należy je odpowiednio dopasować do obręczy. Jak to zrobić?

1. Należy sprawdzić, czy główka śrubki od strony styku z felgą ma kształt stożkowy czy kulisty,
2. Zalecamy również zmierzyć długość gwintu śruby od podstawy główki
3. Warto także sprawdzić rozmiar klucza, jakim dokręcamy śrubę.

Choć śruby nie gwarantują 100% powodzenia w starciu ze złodziejami, to jednak zdecydowanie utrudniają im kradzież.