fbpx

Wbrew temu, co sugeruje tytuł, niniejszy artykuł nie traktuje o hipsterskim zastępowaniu ogrodowych kwiatów farbami proszkowymi 😉 Naszym celem jest pokazanie Ci, jak wiele wspólnego z malowaniem proszkowym mają akcesoria, które znajdują się na Twojej działce . Zapraszamy do lektury!

farby proszkowe w ogrodzieTo jest czas na malowanie proszkowe!

Wiosna rozgościła się już w Krakowie na dobre, a wszyscy działkowicze zgodnie wyruszyli do swoich ogródków, by przygotować je do wiosenno-letniego sezonu. Jeszcze przed zimą zachęcaliśmy Was do pomalowania farbami proszkowymi mebli ogrodowych – dzięki takiemu zabiegowi z pewnością łatwiej zniosły niskie temperatury, a także działanie innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

A co można zrobić teraz, w ramach porządków wiosennych? Po sezonie zimowym często konieczne jest odmalowanie ogrodzenia, zwłaszcza kiedy zostało ono zaatakowane przez korozję. Warto również przespacerować się po ogrodzie w celu skontrolowania stanu różnego rodzaju barierek, pergoli czy narzędzi – jeśli dostrzeżesz na ich powierzchni „bąble”, grzyby lub zardzewienia, nie zwlekaj z działaniem! Przyjdź do naszej lakierni proszkowej w Krakowie, a my damy Twoim akcesoriom ogrodowym drugie życie – wszystko to za sprawą niezwykle skutecznej technologii, jaką jest malowanie proszkowe.

Dlaczego akurat malowanie proszkowe?

W czym tkwi moc malowania proszkowego? Dlaczego działkowicze właśnie z tej metody powinni korzystać przy odnawianiu i porządkowaniu swoich ogrodów? Powodów jest co najmniej 3:

  1. Malowanie proszkowe pozwala odnowić nawet stare i zniszczone elementy,
    Oczywiście są sytuacje, kiedy akcesoria nie nadają się już do naprawy, w większości przypadków nasi specjaliści z lakierni proszkowej dają sobie z nimi świetnie radę.
  2. Malowanie proszkowe chroni skutecznie przed korozją,
    Dzięki farbom proszkowym zabezpieczysz powierzchnię barierek, pergoli czy innych metalowych powierzchni przed szkodliwym działaniem wilgoci i korozją.
  3. Farby proszkowe są ekologiczne.
    Malując proszkowo żyjesz w zgodzie z otaczającą Cię naturą!